pokaz slajdów nastepne poprzednie
Iluminacja kamienicy przy ulicy Floriańskiej

Iluminacja kamienicy wykonana przy użyciu opraw 4LED model Koala LED.

Na iluminację świąteczną składa się 36 punktów świetlnych, a cała instalacja wykorzystuje energooszczędną technologię ledową i całkowita moc to tylko niecałe 150W.

Zabytkowy Spichlerz przy Placu Sikorskiego 6 Ośrodek Kultury Europejskiej „Europeum”. Obiekt ten jest najstarszym budynkiem w tym rejonie. Jako oświetlenie zarówno wnętrza jak i iluminację wykorzystano oprawy producenta Disano oraz Fosnova. Oświetlenie wewnątrz oraz iluminację zewnętrzną wykonano w oparciu o nowoczesną energooszczędną technologię na bazie wysokiej klasy diod LED.

Projekt i realizacja : Rawen Technika Świetlna

Rok: 2013

 

Noc muzeów 2014 w Krakowie

 

Kopiec Kościuszki jest jednym z czterech kopców krakowskich. Usypany został na największym wzniesieniu Wzgórza św. Bronisławy w latach 1820-23, w celu uczczenia pamięci narodowego bohatera, Tadeusza Kościuszki. Przez lata zaborów słynął jako jeden z obiektów-symboli polskiego patriotyzmu, ufotyfikowany przez Austiaków w czasie działań pierwszeń i drugiej wojny światowej wykorzystywany był do celów militarnych jako doskonały punkt obserwacyjny co słusznie usprawiedliwiało jego położenie i gabaryty (34,1 m wysokości)   

Kopiec zyskał instalację oświetleniową ścieżek i iluminację stożka w 2002 roku. Szczyt kopca jest obecnie jednym z najpiękniejszych punktów widokowych miasta. Przy sprzyjającej pogodzie rozległy widok pozwala dostrzec sta odległe końce miasta, a nawet rozciągające się na południu pasmo Tatr. 

Iluminacja kościoła św. Stanisława B.M. jako zabytku miała na celu wyeksponowanie go w nocnej panoramie miasta. Dokonując iluminacji tego obiektu mieliśmy na uwadze możliwie wierne przekazanie tych wartości artystycznych, które są powszechnie uznane i stanowią o pięknie tego obiektu ocenianego według obiektywnych kryteriów.

 

Kościół w Czeladzi jako nie tylko obiekt sakralny, ale również jako architektura zabytkowa przemawia za pomocą swojej formy, czyli samej bryły obiektu, proporcji, kompozycji i wystroju.

Wyeksponowanie światłem tego obiektu w porze nocnej przyciąga wzrok i przykuwa uwagę obserwatora, gdyż obiekt w blasku światła nabiera szczególnej uwagi. Zaprojektowane i zrealizowane oświetlenie nie dość, że podnosi wartość zabytku to przyczynia się do zwiększenia jego znaczenia.

 

Przy oświetleniu bryły Kościoła Św. Stanisława B.M. zostały użyte oprawy gruntowe, oraz w mniejszej ilości oprawy instalowane zespołowo na słupach (masztach) ukrytych wśród zieleni wokół kościoła, w miejscach, które są jak najmniej eksponowane.

 

Niższe partie elewacji oświetlane są większą ilością opraw o mniejszej mocy, nie powodujących olśnień i prześwietleń. Wyższe partie elewacji, a zwłaszcza wieże kościelne dzięki podświetleniu z masztów oprawami o punktowej emisji strumienia świetlnego są widoczne z dużej odległości.

 

Z masztów zostało skierowane również oświetlenie kontrujące, likwidujące cienie powstałe na wyższych, cofniętych partiach elewacji, dzięki oświetleniu niższych, wysuniętych brył architektonicznych oświetlanych oprawami gruntowymi.

 

Zastosowanie profesjonalnych opraw wysokiej jakości, z układami optycznymi pozwoliło uzyskać odpowiedni efekt oświetleniowy, oraz zagwarantować jodnorodną barwę światła we wszystkich oprawach. Użyty sprzęt jest jak najmniej widoczny i ma formę możliwie obojętną dla otoczenia.

Biurowiec Intersport jest położony w pobliżu dzielnicy rezydencjalnej Krakowa - Woli Justowskiej. Oświetlenie zaakcentowało ciekawą formę budynku.

Projekt: Apa Kraków

Do oświetlenia wykorzystano nowoczesne oprawy z ciekawym designem znakomicie komponującym się z otoczeniem budynku. Realizację oświetlenia zewnętrznego wykonano w 2009 roku.

 

 

Bazylika Grobu Pańskiego w Miechowie, przez blisko 700 lat siedziba zakonu tzw. bożogrobców, zakonników sprowadzonych doń z Ziemi Świętej, jest piękną gotycką budowlą z przełomu XIV i XV wieku z zachowanymi fragmentami romańskimi z I połowy XIII w.Została przebudowana w stylu późnobarokowym w II połowie XVIII w.

Iluminacja kościoła została wykonana w 2006 roku. Właściwie dobrane światło doskonale eksponuje wybrane obiekty, wpływa na nastrój i podświadomość patrzącego tworząc długo pozostający w jego pamięci, nocny wizerunek miasta.

Budynek Urzędu Gminy został oświetlony głównie za pomocą opraw gruntowych, oraz nad drzwiami wejściowymi zamontowano dodatkowe oprawy rezydencjonalne. Dzięki temu charakterystycznemu oświetleniu, budynek stał się wizytówką miejscowości. Realizacja i wykonanie w 2008 roku.

Najlepszym punktem do obserwacji iluminacji podświetlonego Wawelu są Bulwary Wiślane po zachodniej stronie zamku.

 

Poszczególne obiekty oświetlono w zależności od ich wartości zabytkowej i symbolicznej stosując różne natężenia oraz barwy światła. Największe snopy światła padły więc na zabudowania katedry i zamku królewskiego. Silnego oświetlenia użyto także, aby wyeksponować baszty - Lubrankę, Sandomierską i Złodziejską.

Projekt i realizacja : Technolight

Rok: 2009

 

 

Biurowiec znajduje się w Ochmanowie k. Krakowa, na terenie zakładu produkcyjnego Oknoplast pomiędzy dwoma budynkami biurowymi. Dzięki nowemu budynkowi całość łączy się w reprezentacyjną siedzibę. Działalność Inwestora związana z produkcją systemów okiennych i szkleń była inspiracją dla projektu budynku.
 

http://apa.pl/biurowiec-oknoplast/

Copyright(©) 2010 Rawen EXELION projekt i wykonanie: