Rozwój technologii sprawia, że na rynku oświetlenia pojawiają się produkty zużywające coraz mniej energii, o kształcie i wymiarach dostosowanych do różnych zastosowań. Jedną z szybko rozwijających się technologii są oświetlenia oparte na diodach LED.

Odmienność barw, zwartość i podatność modułów na zginanie zapewniają wiele możliwości twórczych w różnych zastosowaniach. Diody LED doskonale sprawdzają się jako oświetlenie dekoracyjne, akcentujące, reklamowe, jak i w oświetleniu sygnalizacyjnym i ostrzegawczym. Technologia LED daje możliwość stworzenia ekstrawaganckich produktów oświetleniowych o zdumiewających efektach, kiedyś niemożliwych do wykonania.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są nowe oprawy oparte na technologii OLED. Obecnie trwają prace nad rozwojem przezroczystych paneli OLED, które na co dzień mogą służyć jako zwykłe okna, a po zmroku oświetlać wnętrze pomieszczenia. Panele OLED reagują także na obecność użytkownika, pozwalając na niespotykane dotąd oświetlenie obiektów.

Innym trendem rozwoju techniki świetlnej są lampy solarne LED. Stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Oprawy te są znakomitym rozwiązaniem na obniżenie kosztów zużycia energii.

nastepne poprzednie
Copyright(©) 2010 Rawen EXELION projekt i wykonanie: