Europeum w Krakowie już otwarte

2013-09-13 08:38:08

    W dniu wczorajszym uroczyście otworzono zabytkowy Spichlerz przy Placu Sikorskiego 6 Ośrodek Kultury Europejskiej „Europeum”. Obiekt ten jest najstarszym budynkiem w tym rejonie. Począwszy od roku 2009 prowadzono remont konserwatorski oraz kompleksową modernizację. Jako oświetlenie zarówno wnętrza jak i iluminację wykorzystano oprawy producenta Disano oraz Fosnova. W znacznej części opraw zastosowano rozwiązanie oparte o nowoczesną energooszczędną technologię na bazie wysokiej klasy diod LED.

Iluminacja LED Europeum Muzeum Narodowe w Krakowie
     Mieszczący się w obiekcie Ośrodek Kultury Europejskiej „Europeum” zostanie udostępniony zwiedzającym i będzie pełnił funkcje wystawiennicze. Między innymi zostanie zaprezentowana ekspozycja sztuki zachodnioeuropejskiej XVIII – XX w. Będą tu wystawione m.in. obrazy Paola Veneziano, Lotta, Belliniego, Strozziego, Magnasca, J.X.Fabre'a, Vlamyncka. W salach będą odbywały się także zajęcia edukacyjne, wykłady, lekcje szkolne, imprezy słowno-muzyczne, itp.

 

Iluminacja LED Europeum Muzeum Narodowe w Krakowie

 

Iluminacja LED Spichlerz w Krakowie

    Na podwórku za Spichlerzem zostało przygotowane lapidarium, w którym będą zgromadzone detale architektoniczne z różnych budowli naszego miasta, często już obecnie nie istniejących. Z lapidarium powiązana będzie ścieżka edukacyjna, która dostarczy informacji o jego poszczególnych elementach.
 Iluminacja LED Lapidarium Europeum Muzeum Narodowe w Krakowie
     W pobliżu Spichlerza zlokalizowanych jest szereg obiektów zabytkowych oraz kilka z Oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Dla amatora wrażeń kulturalnych otoczenie to może stanowić swoistą wędrówkę po salach muzealnych i obcowanie ze sztuką bez konieczności pokonywania długich dystansów, pomiędzy kolejnymi muzeami. W bliskiej okolicy Spichlerza powstaje Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej w Pałacu Czapskich, a od lat funkcjonuje Gmach Główny Muzeum.

 więcej realizacji w dziale oświetlenie muzeum i galeria realizacji

 

Copyright(©) 2010 Rawen EXELION projekt i wykonanie: