AURA LED nowa jakość opraw do oświetlania przestrzeni publicznych

2012-04-26 10:00:48

Wysokowydajne diody LED pozwoliły zaprojektować zupełnie nowe formy, bardzo dalekie od wizerunku klasycznej lampy.


„Nie można wyobrazić sobie nowego projektu - wyjaśnia projektant Alessandro Pedretti ze Studio Rota & Partners - pozostając powiązani z tradycyjnym podejściem do zdefiniowania kształtu i geometrii oprawy, która wykorzystuje ugruntowane źródła światła; Miniaturowe diody LED pozwoliły na zaprojektowanie formy która nie ma odniesienia do wszystkiego tego, co już zobaczyliśmy w świecie oświetlenia publicznego".

 

Jest rozpoznawalnym znakiem lepszej jakości ulic, placów, parków oraz dla każdego rodzaju dróg i deptaków.

 

OŚWIETLA MIASTO W INNY I INTELIGENTNY SPOSÓB

Oprawa Aura jest zaprojektowana dla lepszego wykorzystania diod LED o wysokiej efektywności.

Futurystyczny design, o okrągłym kształcie, pozwala na lepsze rozproszenie ciepła i na skuteczniejszą dystrybucję światła.

 

BIAŁE DIODY LED

Oprawa Aura może być wyposażona w diody LED w odcieniu ciepłym lub zimnym w zależności od przeznaczenia.

 

Możliwe jest zaimplementowanie dynamicznego oświetlenia, które umożliwia  zaprogramowanie świecenia opraw, aby jeszcze powiększyć oszczędność energetyczną zapewnioną przez diody LED.

 

REGULOWANE NATĘŻENIE OŚWIETLENIA

W wersji dynamicznej, diody LED pozwalają na regulację natężenia światła .W odróżnieniu od tradycyjnych źródeł, natężenie światła może zmieniać się natychmiastowo, bez zakłócenia jakości oświetlenia.

 

CZUJNIK RUCHU (w celu zwiększenia oszczędności energetycznej)

Oprawa Aura dostarczana jest na zamówienie, także z przystosowaniem do czujnika ruchu, który pozwala na znaczące oszczędności prądu elektrycznego.

 

Oprawa będzie działać z maksymalną mocą podczas przejścia osób i z mniejszą mocą, gdy nie ma obecności osób.

 

PROGRAMATOR DOBOWY

Oprawa Aura może być wyposażona w programator pozwalający zaprogramowanie w indywidualny sposób do 4 przestrzeni godzinowych, które w automatyczny sposób regulują czas świecenia w poszczególnych porach roku.

Konfiguracja dynamiczna diod LED pozwala na dużą oszczędność elektryczną, modulując światło na podstawie realnych zapotrzebowań.

 

Oprawa Aura może być zastosowana na ramieniu bocznym lub centralnym o różnych wysokościach.

 

Oprawa Aura wyraża wszystkie wartości, które oczekujemy od postępu technologicznego: światło, które daje więcej jakości w nocnym otoczeniu, zużywając mniej i dodając jakość estetyczną także w dziennych sceneriach.

 

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Oprawa AURA zdobyła nagrodę Prezydenta R.P. Lecha Wałęsy podczas XX Międzynarodowych Targów Światło które odbyły się w dniach 12-14 marca 2012 roku w Warszawie

 

 

 

 

 

Copyright(©) 2010 Rawen EXELION projekt i wykonanie: